Založ si blog

Rekuperácia ako dizajnový prvok v dome

V minulosti technická miestnosť v dome vyzerala ako ,,miestnosť hrôzy,,. Veľké, hlučné, nevzhľadné a hrdzavé kotly, bojlery, tlakové nádoby, rúry a potrubia po celých stenách. Dnes je to však inak, nové technológie sú natoľko dizajnovo aj funkčne prepracované, že si ich môžeme umiestniť doslova aj do obývačky či kuchyne. To platí aj pre rekuperácii vzduchu. Množstvo potrubí, ktoré sú vedené po dome aby rozvádzali čerstvý vzduch síce na prvý pohľad nevyzerajú dvakrát vábne, avšak celé rozvody vzduchu sú ukryté nad sadrokartónom alebo v podkroví, stenách či zemi, aby pre nás boli neviditeľné. Všetko čo zasahuje do obytných miestností domu je tanierový ventil.

Majitelia domov sú rôzny, niektorí si potrpia na dizajne, iným stačí funkčnosť. Tomu sú prispôsobené aj tanierové ventily. Existujú ich veľké množstvo. Líšia sa funkciami, veľkosťou, tvarom aj prevedením. Samozrejme, všetko závisí na výrobcovi a jeho ponuke. V našej ponuke sa nachádza osem základných typov (štyri prívodné a štyri odvodné ventily). Samozrejme, na špeciálny dopyt sa dá zabezpečiť čokoľvek.

Najlepším typom ponúkaných ventilov sú ventily Haelix. Vyznačujú sa:

  • Moderným dizajnom v kruhovom alebo štvorcovom prevedení
  • Usmerňovaním prietoku vzduchu
  • Jednoduchou údržbou – magnetické uchytenie
Zdroj: https://www.keylight.sk/referencie/

Okrem moderného dizajnu je dôležitou vlastnosťou usmerňovanie prietoku vzduchu, aby Vám ,,nefúkalo za krk,,. Ďalšie nižšie triedy ventilov ako Basic a Štandard majú klasický kruhový vzhľad a dizajnom sú skôr neviditeľne, na rozdiel od ventilov Haelix, ktoré sú plnohodnotným doplnkom domácnosti.

Rekuperačná jednotka dizajnom tiež nezaostáva. Je vybavená dotykovým displejom priamo na tele jednotky alebo je možné ju veľmi jednoducho prepojiť s tabletom domácej inteligencie. Farebne je zväčša biela, aby bola v interiéry ľahko kombinovateľná, prípadne čo najmenej viditeľná. Jej veľkosť je kompaktná, takže ju umiestnite doslova kdekoľvek. Nemusíte sa teda báť, že Vám bude na stene a v izbách svietiť  gýčové čudo, za ktoré sa budete pred návštevami hanbiť. Rekuperácia ide s dobou!

TEPELNÉ ČERPADLÁ MONOBLOK ALEBO SPLIT – O ČO IDE?

26.01.2021

Ak máte záujem si zaobstarať tepelné čerpadlo vzduch – voda, tomuto článku by ste mali venovať náležitú pozornosť. Na trhu sa totiž ponúkajú dva typy týchto čerpadiel. Monoblok a splitový systém. Naša spoločnosť ako skúsený predajca ponúka výhradne monoblok, ale pri mnohých firmách sa stretnete s obomi systémami. O čo ale ide. Splitový systém je na prvý [...]

KTORÝ TYP TEPELNÉHO ČERADLA JE TÝM SPRÁVNYM PRE VÁS?

22.01.2021

Keďže poznáme mnoho typov tepelných čerpadiel, ktoré teplo pre Váš dom dokáže čerpať z rôznych zdrojov (vzduch, voda, zem). Ako si však vybrať ten správny typ? Prvé na čo musíte pozerať je Váš rozpočet. Ten Vás hneď od začiatku nasmeruje k určenému typu čerpadla, nakoľko medzi jednotlivými druhmi sú nemalé cenové rozdiely. Ak je váš rozpočet obmedzený, [...]

Tepelné čerpadlo voda/voda

19.01.2021

Systém tepelných čerpadiel voda-voda je veľmi zriedkavý systém. Ide o technológiu, ktorá čerpá teplo z vody v exteriéri a dáva ho do vody v interiéri. Podobne ako pri ostatných typoch tepelných čerpadiel (okrem vzduch-vzduch) toto tepelné čerpadlo dokáže ohriať teplú úžitkovú vodu, vodu v podlahovom vykurovaní alebo radiátoroch. Tento systém je najúčinnejším [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj: Rusi nás kedysi chceli zničiť hladom, teraz tmou a chladom

27.11.2022 09:44

Ukrajinský prezident to uviedol v súvislosti s 90. výročím začiatku hladomoru zo stalinistickej éry, ktorý v rokoch 1932-33 zabil milióny Ukrajincov.

HIMARS

Ohromujúce nasadenie zbraní: Deň na Ukrajine je ako mesiac v Afganistane

27.11.2022 07:45

Používanie delostrelectva vo vojne na Ukrajine je absolútne ohromujúce, hovoria podľa New York Times predstavitelia NATO.

Kim Čong-un

KĽDR chce mať najsilnejšie jadrové sily sveta

27.11.2022 06:52

Severokórejský vodca Kim Čong-un uviedol, že konečným cieľom jeho krajiny je vlastniť najsilnejšie jadrové sily na svete.

vojna na Ukrajine, Cherson

ONLINE: Kyjev čaká mráz a sneženie. Zmrznutá pôda môže zosilniť boje na fronte

27.11.2022 06:30, aktualizované: 07:54

V zložitej situácii bude počas mrazivých dní aj hlavné mesto Ukrajiny Kyjev, kde množstvo ľudí nemá dostatok tepla a elektriny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 43731x
Priemerná čítanosť článkov: 2915x

Autor blogu

Kategórie